PIERWSZY DZIEŃ KAMPANII

Dziś wspólnie z szefem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną oraz grupą posłów i polityków Koalicji Obywatelskiej wyruszyłam na pierwszy etap przedwyborczego objazdu po wsiach, miasteczkach i miastach naszego kraju. Dziś pod hasłem #POrozmawiajmy dwoma kampanijnymi busami udaliśmy się do Wierzbna, Węgrowa i Białegostoku.

Spotykaliśmy się z mieszkańcami tych miejscowości na rynkach miejskich, odwiedzaliśmy, zakłady pracy, sklepy lub rozmawialiśmy bezpośrednio na ulicy. W dyskusjach poruszane były sprawy lokalne ale przede wszystkim widać było troskę ludzi o przyszłość całego kraju.

To bardzo ważne abyśmy w tej kampanii byli blisko ludzi wszędzie tam, gdzie trzeba ludzi wysłuchać, wyjaśnić, pomóc. Całkowicie zgadzam się z Bartoszem Arłukowiczem, że najbliższe wybory zdecydują o losach Polski na najbliższe 9-12 lat i dlatego ta kampania jest taka ważna. Musimy być wszędzie i wszędzie rozmawiać z ludźmi. Szczególnie w środowiskach, w których koalicja ponosi wyborcze porażki czy klęski. Naszym obowiązkiem jest wyjaśniać obecne zagrożenia a jednocześnie jasno i precyzyjnie prezentować własny program na przyszłość. Trzeba prób, trzeba mobilizacji, trzeba dobrych pomysłów.

Dzisiejszy dzień był pierwszym z wielu a od jutra kolejne miejscowości, kolejne problemy i kolejne trudne kwestie do wyjaśnienia. Ale właśnie po to rozpoczęliśmy te kampanię.

Zobacz, polub, skomentuj na Facebooku