SPOTKANIE Z PROFESOREM

Wizyty w Maćkowej Rudzie są zawsze miłe, ciekawe i nierzadko pouczające. Z Panem Profesorem Andrzejem Strumiłło znamy się od lat i wielokrotnie współpracowaliśmy tworząc różne projekty w dziedzinie kultury. Z przyjemnością więc udałam się na kolejne z nim spotkanie. Pan Profesor jak zwykle był duszą towarzystwa i swoimi opowieściami o własnej twórczości, o historii sztuki, dziejach pogranicza polsko-litewskiego czy naszej wspólnej z Litwą i Białorusią historii bardzo nas zaciekawił.

Również nasza rozmowa o historii demokracji w Polsce, o pierwszych demokratycznych wyborach i jego w nich roli oraz o obecnej sytuacji w kraju spowodowała, że nie liczyliśmy czasu siedząc przy herbacie i porzeczkowych powidłach. Rozmawialiśmy o zbliżających się wyborach, o szansach Koalicji Europejskiej ale i o potrzebie pełnej mobilizacji przed wyborami jesiennymi.

Z wielką przyjemnością przyjęłam poparcie mojej kandydatury przez Pana Profesora choć z uśmiechem stwierdził, że ten jeden jego głos na mnie niewiele znaczy. Ja wiem jednak, że właśnie z takich pojedynczych głosów składają się nasze ostateczne wyniki w wyborach. Mam tego świadomość po dwukrotnym sukcesie w wyborach do Sejmu RP i dlatego z całego serca Panu Profesorowi dziękuję.

Zobacz, polub, skomentuj na Facebooku