IMG_2125xx

W MEDIACH O HARCERSKIEJ WYPRAWIE DO PALESTYNY

W dniach 4-11.04.2018 roku czternastoosobowa grupa instruktorów i harcerzy z Suwałk i Białegostoku przebywała na terenie Autonomii Palestyńskiej.

Druhny i druhowie pod przewodnictwem reprezentującego Hufiec Suwałki ZHP harcmistrza Krzysztofa Masłowskiego wyjechali do Ramallah na mocy wcześniejszych porozumień pomiędzy Przedstawicielstwem RP przy Palestyńskiej Władzy Narodowej w Ramallah oraz organizacją skautów zrzeszonych w Sareyyet Ramallah – First Ramallah Group zawartych z inicjatywy Polsko-Palestyńskiej Grupy Parlamentarnej, której mam przyjemność przewodniczyć.

Dziś wraz z koordynatorem wyprawy mieliśmy przyjemność opowiedzieć o idei oraz realizacji tego przedsięwzięcia widzom telewizji internetowej TVS24 Suwalszczyzna. Zapraszam do oglądania materiału, który wkrótce pojawi się w sieci. Zarówno ja jak i wszyscy zaangażowani w realizację tego projektu wyrażamy przekonanie, że będzie on kontynuowany. Pierwsze kroki w tym kierunku już zostały poczynione. Jest mi niezmiernie miło, że zainicjowana przeze mnie wyprawa doszła do skutku i okazała się prawdziwym sukcesem. Serdecznie dziękuję Basi Urban Nino z biura Polskiego Przedstawicielstwa w Ramallah.