IMG_0173xx

ZGRZYT PODCZAS OBCHODÓW 11 LISTOPADA W SUWAŁKACH

Wzięłam dziś udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Suwałkach. Była msza w suwalskiej Konkatedrze, przybyli kombatanci, było wojsko i inne służby mundurowe. Jak zwykle podczas obchodów 11 Listopada wybrzmiała salwa honorowa a zasłużonym wręczono odznaczenia. Ze swojej strony w hołdzie wszystkim Bohaterom walk o niepodległość złożyłam wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.

Niestety, nie obyło się bez organizacyjnego zgrzytu, którego na razie aktem złej woli nazywać nie chcę. Otóż po raz pierwszy w całej historii mojej poselskiej służby nie mogłam przemówić do zgromadzonych na uroczystościach mieszkańców. Mimo moich prób wyjaśnienia tej sytuacji okazało się niemożliwe uzyskanie informacji o tym, kto podjął tę kuriozalną decyzję. Cóż, tym razem w Suwałkach na okolicznościowe wystąpienie posła Rzeczypospolitej Polskiej zabrakło czasu…

Ważnym punktem kończącym uroczystości Święta Niepodległości był apel Hufca ZHP inaugurujący obchody 100-Lecia Suwalskiego Harcerstwa. Z racji moich wieloletnich związków z harcerstwem i pełnieniem w przeszłości funkcji Komendantki Hufca ZHP w Suwałkach z przyjemnością wzięłam udział i zabrałam głos podczas tego wydarzenia. Miło było patrzeć na te dwieście młodych osób w szarych i zielonych mundurach z nadzieją, że kiedyś będą tworzyć Polskę zgodnie z harcerskimi ideałami.